EUROOKNÁ

VÝHODY EUROOKIEN

Drevo je jedným z najstarších a najpoužívanejších stavebných materiálov. Hlavnou príčinou je jeho ľahká dostupnosť a priaznivé vlastnosti, ku ktorým zaraďujeme predovšetkým jednoduchú spracovateľnosť, dobré tepelno-technické vlastnosti, nízku objemovú hmotnosť a v neposlednom rade jeho príjemný vzhľad. V dnešnej dobe má drevo ešte ďalšie dva významné plusy. Na jednej strane je to jeho nízka ekologická náročnosť: od výroby, cez používanie až po jeho likvidáciu. Podstatné je to, že ide predovšetkým o obnoviteľný zdroj. Ako jediný stavebný materiál drevo vyrastie v prírode samovoľne a príroda sa postará aj o jeho prirodzenú likvidáciu. Na druhej strane je to zdravotný aspekt. Žiadny používaný stavebný materiál nevytvorí takú zdravú mikroklímu v dome, akú vytvára len masívne drevo. Už staré čínske príslovie hovorí: „Ak ti nepomôže lekár, choď bývať do dreveného domu!".

MATERIÁL

Materiál na výrobu drevených euro-okien je eurohranol, ktorý je zlepený z 4 lamiel. Najčastejšie sa používa kvalitné smrekové drevo. Jeho výroba a spracovanie v kombinácii s kvalitnou povrchovou úpravou zaručuje veľmi dobré fyzikálne a estetické vlastnosti výrobku. Použité drevo na okná je vysušené na 8 percentnú vlhkosť. Každý profil je lepený zo štyroch lamiel, čo zaručuje schopnosť odolať rôznym poveternostným vplyvom, zmenám tvaru, objemu a vykrúcaniu. Lamely na eurohranol môžu byť cinkované (dĺžkovo nadpájané) alebo fixné (nenadpájané lamely). Cinkované hranoly nemajú vplyv na kvalitu výrobkov, rozdiel je v estetike - viditeľnosť cinkovaných spojov.

POVRCHOVA ÚPRAVA

Za posledné roky prešla povrchová úprava drevených okien veľkým pokrokom a je neporovnateľne dokonalejšia. Moderný, vodou riediteľný náterový systém sa vyznačuje trvalou pružnosťou, UV ochranou a vynikajúcou odolnosťou proti poveternostným vplyvom. K tomu pristupuje i málo známa skutočnosť, že drevené okná sa elektrostaticky nenabíjajú a aktívne nepriťahujú prach. Obrúsené a očistené okenné rámy a krídla sa máčajú v impregnačnom a lazúrovacom základe v nerezovej vani. Po zaschnutí sa rámy a krídla ručne prebrúsia. Vysokotlakovým zariadením sa nanáša prvý nános lazúrovacieho laku. Po vytvrdení sa lak prebrúsi a nános sa opakuje v rôznych farebných odtieňoch.

KOVANIE

Celoobvodové bezpečnostné kovanie SIGENIA so špárovým vetraním a polohovou poistkou zaručuje oknu stálosť a tesnosť aj v extrémnych podmienkach. SIEGENIA presviedča pri používaní svojou vysokou funkčnosťou a bezpečnosťou a spĺňa najvyššie nároky na komfort a dizajn. Tým poskytuje rozhodujúci potenciál úspory v celom procese - od výroby až po montáž - a to vďaka minimálnej logistike a obmedzeným stratám pri výrobe. Náš systém kovania pre okná z dreva a plast ponúka široké spektrum moderných riešení pri výrobe okien a teda vhodný systém pre každú výrobu.

ZASKLENIE

Tepelnoizolačné sklá znižujú v porovnaní so štandardnými izolačnými sklami tepelné straty. Ak nahradíme u štandardného skla vnútornú tabuľu sklom s nízkou emisivitou (na povrchu skla nanesená špeciálna vrstva kovu), podarí sa znížiť hodnotu súčiniteľa prechodu tepla k=(W.m-2.K-1). Ďalšie zníženie tejto hodnoty možno dosiahnuť výmenou vzduchu v dutine izolačného skla za plyn s nízkou tepelnou vodivosťou. Tieto izolačné sklá sa vyznačujú ešte ďalším zaujímavým efektom. Vysoká priepustnosť vo viditeľnej oblasti slnečného spektra dovoľuje pomerne vysoký prestup slnečnej energie do miestnosti, kde sa svetelné žiarenie mení na tepelné, ktoré je vrstvičkou oxidu kovu nanesenou na vnútornom skle odrážané späť do miestnosti.

TIENIACA TECHNIKA

Trápi vás prebytok tepla v interiéri? Niekedy je lepšie pozrieť sa na dom zvonku a zabezpečiť ho pred slnečnými lúčmi už v exeriéri. Poskytneme vám dizajnovo efektívne riešenie na mieru vďaka pestrej škále produktov, ako sú membrány, screenové a vonkajšie rolety, ale aj vonkajšie žalúzie. V našom sortimente nájdete tak isto aj širokú ponuku interiérových tieniacich prvkov. Navodia príjemnú atmosféru a dotiahnu dizajnové riešenie vašej domácnosti do absolútnej dokonalosti.

PARAPETY

Vnútorné parapety sú rozšíreným doplnkom každého interiéru. Ich hlavnou funkciou je prakticky ukončenie muriva, ale v dnešnej dobe, parapety svojím vzhľadom a možnosťou farieb výrazne ovplyvňujú dizajn interiéru. Vnútorné plastové parapety možno veľmi ľahko inštalovať bez potreby špeciálnych nástrojov. Dodávané vonkajšie aj vnútorné parapety sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, ktoré zaručujú ich dlhú životnosť.

EUROOKNÁ OD FIRMY DREVO-INTERIÉR

Okno nie je v súčasnosti už len pekným estetickým doplnkom, ktorý dotvára architektonický štýl rodinného domu. Rovnako ako ostatné stavebné materiály aktívne prispieva k jeho tepelnej a akustickej ochrane. Je však dôležité vedieť si správne vybrať.